Chceš zkusit to, o čem ostatní raději ani nemluví ?

Máš za sebou první krok - rozhodnutí překonat sám sebe a zažít něco extrémního a nádherného !

Vycvičíme Tě pro první seskok padákem i pro další možné pokračování v tomto nádherném sportu. Nabízíme kvalitní a zkušené instruktory s dlouhou praxí v praktickém výcviku. S jejich pomocí máš možnost dobře zvládnout teoretickou i praktickou část výcviku a bezpečně seskočit z letadla. Moderní padáková technika a individuální přístup jsou samozřejmostí.

Cena: 2.500,- Kč

Možnost dalších seskoků, každý za 1.000,- Kč.

Obsahuje:

 • Výcvik + 1 seskok
 • Zapůjčení padákového kompletu, helmy a výškoměru
 • Pamětní list
 • Videozáznam svého prvního seskoku
 • Ubytování po oba víkendové dny

Musíš dovršit 15-ti let věku a jestli jsi mladší 18-ti let, potřebuješ ověřený písemný souhlas rodičů (zákonných zástupců). Tvoje hmotnost by měla být do 100 kg. Pokud jsi mohutnějšího vzrůstu, je nutná (např. telefonická) konzultace. Potvrzení, že jsi alespoň částečně tělesně (i duševně) zdráv. Za tímto účelem musíš navštívit  „leteckého“ lékaře, který Ti toto potvrzení vystaví. Seznam leteckých lékařů je například zde.

!! Pozor – prohlídky jsou placené a jejich cena se může lišit !!

Zde je přihláška do základního výcviku pro Word, kterou přineseš vyplněnou spolu s potvrzením od lékaře. Skáčeme každých 14 dní. V rubrice Plán provozů si vyber vhodný termín, vezmi kamarády a přijeď! Z důvodů organizačního zajištění výcviku potřebujeme vědět, kolik vás přijede (jeden, dva, dvacet…). Proto je nutné potvrdit svou účast na výcviku minimálně 3 dny předem. Děkujeme. Když vás bude více než 10, můžete si domluvit zvláštní termín.

 • Vyplněnou přihlášku
 • Potvrzení od leteckého lékaře
 • Pevnou obuv přes kotníky (kanady bez háčků, apod.)
 • Starší oblečení, ve kterém se můžeš válet po zemi
 • Něco peněz
 • Něco k jídlu (kuchyňka je k dispozici, restaurace nedaleko)
 • Možnost ubytování na naší ubytovně zdarma!

Skáče se z úžaného letounu AN2 (zvaného „Andula“). Je to největší létající dvouplošník na světě. Dvouplošná konstrukce umožňuje velmi krátký start, přistání a možnost létat malou rychlostí.

První seskok absolvuješ na studentském padáku typu HOP 260 Multi nebo MARS 330. Jedná se o padák vhodný zejména pro začátečníky, pro svoji spolehlivost a univerzálnost je používán i mnoha sportovci. Jejich konstrukce umožňuje přesné a měkké přistání. Po celou dobu bude s Tebou ve spojení instruktor na zemi, který Tě bude navádět na přistání pomocí malé vysílačky.

Všechny padáky jsou vybaveny zabezpečovacím přístrojem MPAAD nebo CYPRES, který v případné krizové situace sám otevře záložní padák. Svůj první seskok absolvuješ z bezpečné výšky přes jeden kilometr, po výskoku dojde k automatickému otevření padáku lanem.

Při pozemním výcviku se naučíš správně vyskočit z letadla, řídit padák, bezpečně přistát a správně provést případné nouzové postupy. Seznámíš se rovněž informativně s konstrukcí padáku, na kterém budeš skákat, a s jeho balením. Detailní výcvik balení není pro první seskok nutný, protože tvůj padák zabalí zkušený instruktor.

K výcviku a vlastnímu seskoku je nutné sportovní oblečení (tepláková souprava, maskáče ap.) a pevné kožené boty nad kotník (kanady, horalky bez háčků apod.). Vše ostatní Ti bude zapůjčeno před seskokem.

Výsadkový průvodce navede pilota na optimální bod seskoku a na jeho pokyn poprvé vyskočíte z letadla při vysazovací rychlosti 100 – 120 km/h.

Tvůj padák se automaticky otevře a Ty ho budeš řídit k místu přistání.

Po přistání s Tebou instruktor rozebere celý průběh seskoku a je z tebe parašutista.

Bližší informace na adrese:

tajemnik@funjump.cz nebo na tel. +420 777 150 035
Absolventům ZV nabízíme členství v našem AK.